Prawdopodobnie ponad 95% wszystkich kabli używanych na świecie to kable mniej lub bardziej standardowe. Zdarza się jednak i to coraz częściej, że standardowe rozwiązania albo nie mogą być zastosowane np. z braku miejsca w urządzeniu, albo z różnych względów się nie sprawdzają lub ich żywotność jest krótsza od wymaganej. Sytuacja ta powoduje, że producenci urządzeń nie znajdując odpowiedniego rozwiązania stosują kable znacznie przekraczające ich potrzeby lub godzą się z ciągłymi reklamacjami, a to błąd. Praktycznie zawsze jest rozwiązanie i możemy obiecać, że zawsze spróbujemy rozwiązać Państwa problem a mamy w tym względzie ogromne doświadczenie. Na przykład w fabryce SAB Bröckskes w Viersen co roku produkujemy ponad 1500 kabli zaprojektowanych ściśle do wymogów aplikacji klientów. Bardzo duży udział w tej liczbie mają kable hybrydowe. W jednym kablu możemy umieścić żyły zasilające, sterujące, do przesyłu danych,światłowody a nawet przewody do pneumatyki. Możliwości są praktycznie ograniczone tylko średnicą kabla. Dodatkowym atutem jest to, że nie potrzebujemy kilometrów aby wdrożyć produkcję. Zwykle jest to 300m a czasami wystarczy nawet 100m.

Oprócz kabli hybrydowych jesteśmy również dostawcą kabli spiralnych które czasami są kapitalnym rozwiązaniem problemu z kablami do ruchu ciągłego instalowanych na prowadnikach kablowych. W fabryce CEV praktycznie wszystkie kable które robimy są zawsze dostosowane do aplikacji klienta.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek problemy z kablami w waszych produktach lub projektujecie nowe urządzenie i potrzebujecie wsparcia to prosimy o kontakt.